Dizi Önerisi: Westworld

Westworld sen ne kadar karamsar ve bir o kadar da çekici bir dizisin. Kısa bir süre önce başladım izlemeye ve kısa bir sürede de bağımlısı oldum. Bir haftada bitirdim diyebilirim ilk sezonunu.

Kısaca dizi konusundan bahsedecek olursam gelecekte bir zamanda geçen dizide hayatında farklılık arayan ve tek düzelikten sıkılmış insanlar için yapay robotların olduğu bir oyun parkı yapılıyor. Ancak zamanla işler rayından çıkıyor ve robotlar bilinç kazanmaya başlıyorlar. İlk sezonu da aslında bu bilinç kazanma aşamalarını anlatıyor.


Dizide tekdüze bir anlatım da yok. Sezonun son bölümüne gelene kadar pek çok şeyi anlayamıyor neden bu sahneler var ne alaka diyebiliyorsunuz. Bazen çıkan karakterlerin gereksizliğini sorguluyorsunuz. Ancak sezon finaline gelindiğinde tüm düğüm çözülmüş oluyor ve tüm bölümlerin, sahnelerin, karakterlerin aslında birbiriyle ne kadar da bağlantılı olduğunun şaşkınlığını yaşıyorsunuz. İşte sırf sezon finali için bile izlemeye değer diyorum. Bu yüzden her ayrıntısını, atlamadan tüm diyalogları, olayları izlemenizi tavsiye ediyorum.

Karakterler demişken Maeve benim favori karakterim. Kendimden bir şeyler bulduğum içindir belki de. Ancak bütün karakterler öyle oturmuş ki mutlaka kendinize yakın hissettiğiniz bir karakter olacaktır. Dizideki oyunculuk ise inanılmaz yetenekleriyle bambaşka bir konu başlığı olmalı.

Her sahnesini merakla izleyeceğiniz, izlemekten büyük keyif alacağınız, bir sonraki bölümünü sabırsızlıkla çekeceğiniz bir dizi arıyorsanız Westworld’u kesinlikle izlemelisiniz.

Reklamlar