2019 Hedefleri: Yapılacaklar Listesi #1

Yeni Yılda İzleyeceğim 10 Film

Listede bulunan ilk üç film daha önce yayınlanmış ve çoğunluk tarafından beğenilmiş popüler filmler. Benim de bu sebeple izlemek için boş zaman kolladığım filmler listesine girdiler. Listedeki diğer filmler ise 2019 yılında vizyona girecek olan filmler. Filmlerin künyelerini de yazıyorum ki tarihi ve içeriği ile ilgili biraz bilgi sahibi olalım.

1. La La Land

Vizyon tarihi: 29 Aralık 2016

Yönetmen: Damien Chazelle

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend

Tür: Müzikal, Romantik

Ülke: ABD

Oldukça konuşulan, sevilen, izlenilen, eleştirilen bir müzikal film La La Land. İzlemeyelim de ne yapalım? Her izlemeye kalktığımda bir engel çıktı. O sebeple 2019’da kesin izleyeceğim filmler listesine koydum ki görüp vicdanım sızlasın da açıp izleyeyim. 🙂

2. Spotlight

Vizyon tarihi: 29 Ocak 2016

Yönetmen: Tom McCarthy

Oyuncular: Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams

Tür: Dram, Polisiye

Ülke: ABD

Spotlight’i çok merak ediyorum. Aslında listeye girmesindeki ilk sebebi konusu ve fragmanları. Sevebileceğim bir film olduğunu düşündüm. Kesinlikle izlenecek filmlerim arasında.

3. Bir Yıldız Doğuyor

Vizyon tarihi: 19 Ekim 2018

Yönetmen: Bradley Cooper

Oyuncular: Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott

Tür: Dram, Romantik

Ülke: ABD

Bohemian Rhapsody’i izlemeden önce aslında Lady Gaga’nın Bir Yıldız Doğuyor filmine gitmek istediğimizi belirtmiştim. Çok konuşulan bir film olması oyuncular kaynaklı olabilir ancak baya iyi olduğu da dilden dile konuşuldu. Lady Gaga’nın her şeye burnunu sokması çok hoşuma gitmese de izleyeceğim. Neyse bunları filmi izledikten sonra konuşuruz. 🙂

4. Rocketman

Vizyon tarihi: 7 Haziran 2019

Yönetmen: Dexter Fletcher

Oyuncular: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden

Tür: Dram, Biyografik

Ülke: İngiltere

Elton John’un biyografisini çekiyor insanlar deyip susuyorum. Bu sıra bu biyografi filmleri bir başka oluyor. Bohemian Rhapsody resmen Queen’i tekrar yaşattı. Şimdi sırada Elton John var. İzlemezsek ayıp olur.

5. Charlie’nin Melekleri

Vizyon tarihi: 25 Ekim 2019

Yönetmen: Elizabeth Banks

Oyuncular: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska

Tür: Aksiyon, Komedi

Ülke: ABD

Sırf kadroda Kristen Stewart’ı gördüğüm için eklendi bu da. Alacakaranlık serisini benim yaşımda olup da bilmeyen yoktur. Ergenlik yıllarımın vazgeçilemez romantizmi Bela ve Edward’ı nasıl unutabilirim. 🙂

6. Örümcek Adam

Vizyon tarihi: 5 Temmuz 2019

Yönetmen: Jon Watts

Oyuncular: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei

Tür: Aksiyon, Fantastik

Ülke: ABD

Kim ne derse desin bence hiçbir örümcek adam Tobey Maguire’nin yerini tutamaz. 2000’lerin başında çekilmiş bu filmleri bir başkaydı. Yeni örümcek adam olacak Tom Holland’ı bu role yakıştıramayan bir ben değilim zaten. Tobey’den sonra kim olursa olsun eğreti duracak gibi. Neyse sonuçta izleyeceğiz.

7. Once Upon A Time İn Hollywood

Vizyon tarihi: 23 Ağustos 2019

Yönetmen: Quentin Tarantino

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie

Tür: Dram, Mahkeme, Gerilim

Ülke: ABD

Dilek bu filmin kadrosunu gördü ve çıldırdı. Resmen kendimden geçtim. Yönetmen, oyuncular nasıl yani? Diyecek söz bulamıyorum. Tarantino oturmuş yönetmen koltuğuna Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie üçlüsünün filmini çekecek. Diyeceklerim bu kadar.

8. Gemini Man

Vizyon tarihi: 4 Ekim 2019

Yönetmen: Ang Lee

Oyuncular: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Gerilim

Ülke: ABD

Will Smith’i severiz. Bir de yanına bilimkurgu sözcüğü eklendi mi tadından yenmez deyip ekledik bunu da. Bu filmden çok umutluyum.

9. Joker

Vizyon tarihi: 4 Ekim 2019

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

Tür: Polisiye, Aksiyon

Ülke: ABD

Kesinlikle çok konuşulup çok izleneceğini düşündüğü bir film de bu. Oyuncular çok iyi Todd Phillips’in imzasını attığı filmlerin de yeme de yanında yat olduğu düşünülürse filmin çok iyi olacağı tarafımdan onaylanmıştır.

10. Artemis Fowl

Vizyon tarihi: 9 Ağustos 2019

Yönetmen: Kenneth Branagh

Oyuncular: Ferdia Shaw, Lara McDonnell, Judi Dench

Tür: Macera, Fantastik, Aile

Ülke: ABD

Bu film bu listede neden var bilmiyorum. 10’a tamamlamak için koymadım bak cidden. 🙂 Sanırım 2019 filmlerini araştırırken dikkatimi çekti. Üstelik baya da üst sıralarda yer alıyor film listelerinde. Bakalım öyle mi göreceğiz.

Reklamlar