2019 Hedefleri: Yapılacaklar Listesi #3

Yeni Yılda Gerçekleştirilecek 30 Hedef

1. Planlı Ol

Planlı olmak hedefinin ilk sırada olmasının bir sebebi var. Eğer planlı olursam tüm bu 30 maddeyi rahatça tamamlamış olurum. Eğer bu maddeyi başaramazsam eminim savsaklar canım yine ne isterse onu yaparım. O sebeple planlı olmak en önemlisi.

2. Ajanda Tut

İlk maddeyi yapabilmek adına ve işlerin kolaylaşması için bir ajanda tutmam gerektiğini fark ettim. Genelde ajanda alırsam ilk birkaç sayfasını doldurur bırakırım. Bu yıl farklı olacak. Hatta ajandamı aldım ve doldurmaya başladım bile. Yeni Yılda Gerçekleştirilecek 30 Hedefimi de ajandama eklemiş bulunuyorum.

3. Pembe Pasaport Hedeflerini Gerçekleştir

Çok genel bir madde biliyorum. Pembe Pasaport blogumla ilgili hedefleri şimdilik ayrıntılı olarak paylaşmayacağım. Her biri gerçekleştiğinde burada yazmak ilk işim olacak.

4. Yeni Bir Saç Şekli ve Rengi Yaptır

Çoğunlukla her yıl yaptığım bir şey. Ne yapayım aynılıktan sıkılıyorum.

5. Kocaman Bir Dünya Haritası Al

Eğer bulabilirsem kocaman bir dünya haritası alacağım. Niyet etmek gerçekleştirmenin yarısıdır.

6. İngilizce Konuşma Kursuna Katıl

İngilizce öğrenmek değil İngilizce konuşmak bahsettiğim. İngilizceyi çok iyi bildiğimi düşünüyorum ama maalesef pratik yapmayınca unutuluyor. Yaşantıda aktif kullanabilmek adına bir konuşma kursuna katılabilirim.

7. İspanyolca Öğren

İspanyolca öğrenmeye nasıl başladığımı bu yazımda anlatmıştım. Dil öğrenmenin sonu yok. Belki bir kursa katılırım belki de kendi kendime öğrenmeye devam ederim. Henüz buna karar vermedim.

8. Web Tasarımı Öğren

9. Photoshop Öğren

Üniversiteye başladığımdan beri öğrenmeye çalıştığım ama savsakladığım öteye ittiğim bir diğer madde. Bu yıl üstesinden geleceğim.

10. Fotoğrafçılık Öğren

Fotoğrafçılıkta üniversite yıllarında başlamış bir heves benim için. Hala daha devam ediyor. Hayatımda aldığım ilk profesyonel makinemi henüz tam anlamıyla kavrayabilmiş değilim. Yeni yılda yeni hedefim bu konuda uzmanlaşmak.

11. Yüzmeyi Öğren

Yüzmeyi bilmiyorum yani. Doğrusu sebebi çoğunlukta olduğu gibi suya girme ve boğulma korkusu. Üstesinden gelinecek bir madde daha.

12. İzlenecek Filmler Listesini Bitir

13. Okunacak Kitaplar Listesini Bitir

14. Spor Yap Sağlıklı Beslenmeye Devam Et

15. En Az 5 Kişiye Yemek Yap ve Davet Ver

Yemek yapmayı sevmediğimi bilen bilir. Ne yani 2 saat uğraştığım bir şeyin 10 dakikada bitmesi mantıklı mı? Yine de bir başkası için yemek yapmak hoşuma gider. O sebeple bir gün en az 5 kişiye yemek ziyafeti vereceğim. O 5 kişiden biri olmak istiyorsan buradan iletişime… Şaka Şaka. Gerçi neden olmasın!

16. Bir Çocuğu Mutlu Et

Birden çok çocukta olabilir. Genel bir madde ama aklımda bazı fikirler var bununla ilgili. Gerçekleştiğinde mutlaka paylaşacağım.

17. Balık Tut

Önce öğren tabi sonra tutarsın.

18. Dilek Balonu Uçur

Zararlı mararlı doğaya bilmem ne yapıyor demeyin. Yapacağım işte. 🙂

19. Bir Vakıf İçin Gönüllü Olarak Çalış

Şu an bir vakfa üye oldum ama çalıştığım söylenemez. Aktif olarak yer alacağım bir yer bulursam haberiniz mutlaka olur.

20. Bir Yıl Boyunca Her Ay Aynı Gün Aynı Manzaranın Fotoğrafını Çek

Bu madde beni çok heyecanlandırıyor. İlkbahar mevsiminde yapmayı planlıyorum. Her gün aynı saate aynı yerde aynı şeyin fotoğrafını çekip paylaşacağım. Kulağa çok hoş gelmiyor mu? 🙂

21. Çok Gez Yine Gez

22. Öğrendiğin Her Şeyi Paylaşmaya Devam Et

23. Keman Çalmaya Devam Et

24. Kahve İle İlgili Her Şeyi Öğren ve Paylaş

Kahve bağımlısı olarak neden bu konuda çok bir bilgiye sahip olmadığımı bir süredir sorguluyorum. Sorgulamaları bırakıp harekete geçme kararı verdim. Kim bilir belki baristalık falan da yaparım.

25. Ağaç Dik

Dikmekle kalma. Bak, beraber büyü, paylaş.

26. Bir Şişeye Mesaj Yazıp Şişeyi Denize Sal

Bunu mutlaka ama mutlaka bu yaz yapacağım. Hatta yazacağım notun bazı kısımlarını burada paylaşabilirim. Sıradan bir şey olmayacak hani. Kim bilir belki biri notumu bulur sonra kader bu ya blogumda karşılaşırız.

27. Sadeleş Mottosuna Devam

28. Örgü Öğren Atkı Ör

29. Bir Ay Boyunca Her Gün Kitap Oku

Bir challenge madde daha. Fotoğrafçılık maddesi gibi bunu da bir ay boyunca aralıksız devam ettirmeye çalışacağım.

30. Barınaktan Hayvan Sahiplen

Kedi, köpek fark etmez. Evde bir canlının kendi halinde dolaşmasına bayılıyorum. Yapmazsam aklım kalır.

Reklamlar