Hakkımda

Merhaba, Ben Dilek.

Bu sayfada sanırım hayatta en hoşlanmadığım şeylerden birini yapacağım. Kendimi tanıtacağım. 🙂 Okul öncesinden, okul hayatı bitine kadar hatta iş yaşamında bile her zaman ilk sorulan şey isminiz ve bize kendini tanıtır mısın cümlesi olmuştur. Tanıtırım ama üç-beş satırın beni tam olarak tanımladığını söyleyemem. Kimse kendini bir sayfa ile anlatamaz. Yine de sevdiğim şeyler, düşüncelerim, hatıralarım, yaşamım ile ile ilgili bu sayfada ve bu blogta az çok bir şeyler bulabilirsiniz.

Blogu yayınlama sebebim ise tamamen kişisel başladı genele yayıldı. Yazı yazmayı oldum olası severim. Yazdıkça kendimi bulduğumu ve kendime hatta başka insanlara yön gösterebileceğimi fark ettim. Düşüncelerimi,fikirlerimi, deneyimlerimi paylaşmak bana mutluluk vermeye başladı. Sizlere de katkısı olduğunu yorumlarınızla ve mesajlarınız ile gördükçe daha da motive oldum.

Dilek kimdir’e gelirsek, 1992 yılının Haziran ayında açmışım gözlerimi Eskişehir’de bir hastane odasında. Göbek bağımı hastanenin bahçesine gömdüklerinden mütevellit sık sık hasta olup hastanelere uğramak da hobilerim arasında.

Doğumumdan liseye kadar baba mesleğinden dolayı Türkiye’yi sürekli şehir şehir gezdim. Üniversite yıllarında ise katıldığım Erasmus Programı sayesinde güzel ülkemle sınırlı kalmayıp Avrupa’nın birçok ülkesini ve sayısız şehrini görme, insanlarını, kültürünü, yaşam biçimlerini tanıma fırsatı buldum. Ve seyahat etmek vazgeçilmez bir tutkuya dönüştü.

Kitap okumak bir hobi değil gereklilik benim için. Hatta yazılan tüm kitapları okumak için kaç yıl yaşamam gerektiğini hesaplar oldum. Film ve dizi izlemek bana en keyif veren aktivitelerim. Ayrıca izlemeden önce tüm yorumlara bakıp Spoilerı alıp öyle izleyenlerdenim. Kitabın da sonundan başlarım arada. 🙂 Meraklı bir insanım yani. Araştırmak ve yazmak, not almak da sevdiğim işler arasında.

Hala öğrenmeye devam edenlerdenim. Fotoğrafçılık, web tasarımı, bloggerlık, photoshop, resim yapmak, nota okumak, İspanyolca ve İngilizce konuşmak öğrenmeye devam ettiğim şeyler arasında. Tarihi, sanatı, bilimi, dinleri, insanları, hayvanları, doğayı, yaşamı anlamaya çalışmaya ise sonsuza kadar devam edeceğim.

Eğer siz de bu bloga uğrayıp bu sayfayı okuyorsanız ortak bir nokta bulmuşuz demektir. O sebeple soru, yorum, teklif, öneri ya da aklınıza takılan herhangi bir konuyla ilgili iletişime geçmek için buraya tıklamanız yeterli. Sevgilerle…